• 2OOO Evler Mah. Bülent Ecevit Blv. 76044 Sk. No:9 - Seyhan / ADANA
  • 0322 225 45 45

Kurumsal

Yavuz Ekmekçilik

Yavuz Ekmekçilik firması olarak 1986 yılından itibaren Adana'da ekmek üretmekteyiz ve 2000 yılından itibaren BİM Market Zincirlerine ekmek tedarik etmekteyiz.

Halkımıza daha iyi, daha kaliteli ve daha hijyenik hizmet verebilmek için, Ocak 2015'ten bu yana 2000 Evler mahallesinde faaliyette olan bir tesis kurduk. Yeni üretim tesisimizde ki tüm makinelerimiz kontinü sistem olup, dünya çapında en iyi makinelerdir.

Bu tesiste unlarımız silolardan otomatik olarak mikserlere çekilmekte, hamurlar dünyanın en kaliteli mikserlerinde karılmakta, hamura konan su arıtılarak otomatik olarak sisteme dahil olmakta, hamurun kes-tart makinesine boşaltılması, hamurun yuvarlanması, hamurların ara dinlendirmeye girmesi, hamurun şekillendirilmesi, hamurların tavalara dizilmesi, hamur tavaların fermantasyon odasına girmesi ve çıkması otomatik olarak yapılmaktadır.

Fermantasyondan çıkan hamurlar, 21 metre uzunluğundaki tünel fırına otomatik olarak çıkmaktadır. Pişen ekmekler otomatik vakum sistemiyle tavalardan ayırılarak, paketleme iç sıcaklığına ulaşıncaya dek soğutma kulesinde otomatik olarak soğutulmaktadır. Ekmeklerin dilimlenmesi ve paketlenmesi el değmeden dünya lideri makineler tarafından otomatik olarak paketlenmektedir.

Ürün için gerekli hammaddelerden tutun da, son ürün üretilip sofralarınıza gelene kadar ekmeklerimize hiç bir aşamada el değmemektedir. Yavuz Ekmekçilik olarak, kalite, gıda güvenliği ve hijyene son derece önem veren bir kuruluş olduğu, bünyesinde sürekli prosesi takip etmekle görevlendirilmiş, tam zamanlı çalışan gıda mühendisleri bulundurmaktadır. Bunun dışında satıcı firmamız olan (BİM) tarafından firmamız sürekli olarak TÜBİTAK'a denettirilmektedir.

Yavuz Ekmekçiliğin kullanmış olduğu teknolojiyi ve sağlamış olduğu hijyenik ortam, onu Türkiye'nin sayılı ekmek fabrikaları arasına katmaktadır.